Özgür Özel: Bundan sonra emeklilerden sana oy yok

Seçim çalışmalarına devam eden CHP lideri Özgür Özel, Artvin’de düzenlenen mitingte, emeklilere 7’şer bin lira seyyanen zam istediklerini ama iktidarın ‘para yok’ diyerek bunu kabul etmediğini söyledi.

Emeklilere yapılacak zam kadar iktidara yakın şirketlerin vergi borçlarının silindiğini belirten Özgür Özel şöyle konuştu:

-Diyorum ki emekliye ’emekli-kart’ verelim elektrik su telefon indirimi yapalım, 7’şer bin lira seyyanen zam uygulayalım. Diyor ki para yok. Ne kadar paraya ihtiyaç var bunun için? 700 milyara yakın 690 milyar.

-‘Para yok’ diyor öbür tarafta İliç’teki madenin vergi borcu varmış silmiş 222 milyon. 5’li çeteye saray müteahhidine geçiş garantisine derken 2024’te vazgeçtiği vergiler toplamı size verilecek para kadar.

-Yani 5’li çeteye var emekliye yok. Yani saray müteahhidine var, İliç’teki altın şirketine var emekliye yok. Yazlık saraya var, kışlık saraya var, uçan saraya var, yüzen saraya var 1500 odalı saraya var emekliye gelince yok. Kusura bakma Tayyip Erdoğan 31 Mart’ta emekliden de sana oy yok. İşte bu kadar.

-Ben bir taraftan bu kadar işsizlik yarattım, bu kadar memnuniyetsizlik yarattım ama oylara gelince yine oyları topladım derlerse 1 Nisan günü yapacak birşey yok. Çünkü artık 3 sene 4 sene seçim yok.

-1 Nisan’dan bir gün sonra dövünmekle olmaz ama bir gün önce 31 Mart’ta yapacak birşey var. Sarı kartı gösterin, kırmızı ışığı yakın. ‘Artık emeklinin sesini duyun, emekçinin sesini duyun, hayvancılıkla uğraşanın sesini duyun, esnafın sesini duyun, artık bizim sesimizi duyun yoksa biz yokuz’ demenin zamanı geldi. Bunu demeyenlerin bundan sonra acı reçeteyi içeceğinden, bundan sonra kemeri yine bizlerin sıkacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x