Erdoğan, Sancaktepe’de konuştu: İstanbul’un 5 sene daha kaybetme lüksü yok

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde düzenlediği mitingine katıldı. Erdoğan, “İstanbul’un bir 5 sene daha kaybetme lüksünün olmadığını hepimiz görüyoruz. Ben, Sancaktepe’nin tercihinin, Cumhur ittifakının gerçek belediyecilik vizyonundan yana olacağına inanıyorum. Sancaktepe’nin, basiret ve ferasetle hareket ederek, bir kez daha bizlere destek olmasını bekliyorum” dedi. 

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Filistinliler özgürlüklerine, işgal altındaki topraklarına ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız devletine kavuşuncaya kadar durmayacağız. BM Güvenlik Konseyi’nin acil ateşkes kararından sonra İsrail üzerindeki baskının artırılması için yoğun çaba harcıyoruz.

İstanbul’un bir 5 sene daha kaybetme lüksünün olmadığını hepimiz görüyoruz. Ben, Sancaktepe’nin tercihinin, Cumhur ittifakının gerçek belediyecilik vizyonundan yana olacağına inanıyorum. Sancaktepe’nin, basiret ve ferasetle hareket ederek, bir kez daha bizlere destek olmasını bekliyorum.

İnanıyorum ki, Sancaktepe, metro kuyularını dolduranlara ‘yürüyün’ demeyecek. Sancaktepeli kardeşlerimiz eser ve hizmet siyasetiyle yola devam diyecek. 

Biz, bu aziz şehrin emanetini ilk kez 1994 yılında devraldık. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 4,5 yıl boyunca şehrimize heyecanla hizmet ettik. Yılların ihmalini giderdik, dağ gibi sorunlara çözüm bulduk, İstanbulluları hasretini çektiği hizmetlerle tanıştırdık. İstanbulluyu çöp, çamur belasından biz kurtardık. Kimseyi ayırmadık, ötekileştirmedik, kimsenin siyasi tercihlerine bakmadık, kimsenin hayat tarzına, yaşayışına, inancına karışmadık. İstanbullu kardeşlerimizin omuzlarımıza yüklediği ağır sorumluluğun hakkını layıkıyla vermeye çalıştık. Bu hassasiyetimizi Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı döneminde de itinayla sürdürdük. Halen sürdürüyoruz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x