Apple kablosuz kulaklık tarafında çıtayı yükseltiyor; yeni Beats geliyor

Yaklaşık sekiz yıl önce piyasaya sürülen ve günümüzde hala popülerliğini koruyan Beats Solo3 on-ear kulaklıkların ardılı sonunda geliyor. Apple‘ın Beats Solo4’ü piyasaya sürmeye hazırlandığına dair yeni duyumlar ortaya çıktı. Beats Solo4, birçok açıdan önceki modeli aşan özelliklerle donatılmış durumda. Özellikle pil ömrü, 10 saatlik bir artışla 50 saate çıkarılarak dikkat çekiyor. Hızlı Şarj özelliği sayesinde kullanıcılar, yalnızca 10 dakikalık şarjla 5 saatlik kablosuz kullanım süresi elde edebilecek. Ayrıca cihazın USB-C şarj portuna sahip olması, yenilikler arasında öne çıkan bir diğer özellik.

Yeni Beats Solo4, 40mm sürücüler sayesinde ses kalitesinde önemli bir iyileştirme sunuyor. Ayrıca Apple cihazlarıyla optimize edilmiş dinamik 3D ses ve baş takibi gibi özelliklerle geliyor.

Apple kablosuz kulaklık tarafında çıtayı yükseltiyor; yeni Beats geliyor

Android kullanıcıları da Google Hızlı Eşleşme sayesinde bu kulaklıkları kullanabilecek, ancak cihaz takibi gibi bazı özellikler yalnızca Apple kullanıcılarına özel olacak. Bluetooth 5.3 bağlantısı ve kayıpsız ses için 3.5 mm kulaklık girişi de cihazın özellikleri arasında. Ayrıca, ses odaklı algoritmaları kullanan ışınlı mikrofonlar sayesinde arama kalitesinin de iyileştirildiği belirtiliyor.

Beats Solo4‘ün tasarımı daha hafif malzemeler ve daha yumuşak kulak yastıklarıyla daha rahat bir kullanım sunmayı amaçlıyor. 217 gram ağırlığında olan bu kulaklıklar, katlanabilir yapısıyla taşınabilirliği kolaylaştırıyor. Tüm bu yeniliklere rağmen Beats Solo4, ABD’de 199,99$ fiyat etiketiyle Solo3 ile aynı fiyat seviyesinde olacak. Cihazın piyasaya sürülme tarihi olarak 2 Mayıs bekleniyor. Bu gelişmeler, müzikseverler ve teknoloji tutkunları için heyecan verici yenilikler vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x